niedziela, 5 maja 2013

Eco - logicznie

Ekologicznie z kilku względów, a może na kilka sposobów? Kolejne majówkowe działanie gotowe do przedstawienia. Jakby nie było jest to następna bransoleta :) również  wykonana z paska do spodni, tym razem damskiego, skóra tzw. ekologiczna (prościej: sztuczna - tkaninowa). Wykorzystałam element paska ze sprzączką, która posłużyła jako pętelka na haczyki. Nitownicy użyłam do zabezpieczenia wcześniej wyciętych otworów, by się nie urwały pod wpływem sił wszelkich, czyli w trakcie zapinania - odpinania :) Przez otworki które były wzdłuż brzegu przewlekłam zielony rzemyk. 



Eco - logicznie


Wisienką na torcie stał się drewniany krążek, który z gałązki uciął mi luby :D Słoje na drewnie były na tyle ozdobne, że stwierdziłam iż nie wolno ich zmarnować.


Sękiem w całej pracy stało się zamocowanie owego drewienka, tak by nie odpadło oraz odpowiadało wybranej przeze mnie estetyce. Od owego paska pozostała mi jeszcze szlufka , gdy dodam do tego nity + śrubki + cyna = bingo!!! czyli własnoręcznie wykonane ćwieko - nity. 


Szlufkę przecięłam na dwie nierówne części, wykonałam otworki we wszystkich warstwach "skóry" oraz wywierciłam dziurki w drewnie. Otwory w szlufce zabezpieczyłam nitami, całość połączyłam śrubą i ...zalałam cyną, dzięki czemu całość wygląda jak wypukły ćwiek i mocno się trzyma.


Mam nadzieję, że podobają się Wam takie recyklingowe działania :)

5 komentarzy:

 1. Oczywiście że tak! Genialne! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rewelacja! Ależ masz pomysły!

  OdpowiedzUsuń
 3. Genialna, świetny pomysł z tym drewienkiem, taki trochę zegarek:]

  OdpowiedzUsuń
 4. fantastyczny pomysł! świetna eco-biżuteria :)

  OdpowiedzUsuń

klik klik ... dziękuję za komentarz :)