poniedziałek, 5 sierpnia 2013

Sierpniowy liść srebrem się mieniący...

Na dworze upał niesłychany i o jesiennej pogodzie nie ma jeszcze mowy, ale u mnie już pojawia się zwiewny listek... a może piórko, każdy ma wybór wedle uznania. Punktem wyjścia projektu był mały, owalny agat krajobrazowy, jest to odmiana agatu, na której "wzór" (najczęściej czarno - biały) układa się w niezwykłe widoczki. Na moim egzemplarzu nie widać tego efektu, bo ma zbyt małą powierzchnię, za to i tak posiada ciekawą strukturę.
(wybaczcie jakość zdjęcia, ale było dość późno gdy uświadomiłam sobie, że muszę rysunkowi zrobić foto, nim ulegnie destrukcji :)

Dzięki neutralnej formie agatu mogłam stworzyć dla niego dowolną oprawę, mógł stać się oczkiem w pierścionku albo dzielnie prezentować się przy większym kamieniu. Jednak postanowiłam, że będzie samotnikiem w dość rozbudowanej oprawie o kształcie liścio - pióra :)

Sierpniowy liść
Tym razem popracowałam także nad przestrzennością wisiora. Blaszka jest delikatnie sfalowana, dzięki czemu lepiej przypomina prawdziwy liść. Całość pokryłam oksydą, niektóre części wypolerowałam na błysk, by zwiększyć głębię wisiorka :)Trzymajcie się ciepło :D

3 komentarze:

klik klik ... dziękuję za komentarz :)